30 Atlet, Mimar Sinan’ın ustalık yapıtı Selimiye etrafında 11 tıp attı

Mimar Sinan’ın ustalık yapıtı Selimiye Camii’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin 11. yıl dönümünde 30 atlet cami etrafında 11 cinslik koşu gerçekleştirdi.

Mimar Sinan’ın ustalık yapıtı Selimiye Camii’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınışının 11’nci yıldönümünde, ‘Selimiye Farkındalık Koşusu’ yapıldı. Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen aktiflik öncesi Selimiye Meydanı’nda toplanan atletler ısınma hareketleri yararak koşuya hazırlandı. Saat 10.00’da başlayan koşuda, atletler cami etrafında 11 tıp attı.

11. YILA ÖZEL 11 TUR

Her yıl klâsik olarak Selimiye Camii’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınışının yıldönümünde koşu farkındalığı yaptıklarını söyleyen Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (BÜDDER) Lideri Başkan Akdağ, bu yıl da 11. yıla özel 11 cinsten oluşan bir koşu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu yıl 30 atletle koşu yaptıklarını aktaran Akdağ, “Ayrıca bu hafta Kırkpınar Yağlı Güreşleri başlıyor biliyorsunuz. O da UNESCO’nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alıyor. Bu vesileyle de herkesi Kırkpınar’ı izlemeye ve yağlı güreş coşkusu yaşamaya davet ediyoruz” dedi.

Mimar Sinan’ın ustalık yapıtı Selimiye Camii’nin Kültür Mirası Listesi’ne alınışının 11’nci yılı münasebetiyle düzenlenen farkındalık koşusuna katılan atletlere cinsin tamamlanmasının akabinde teşekkür dokümanı verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.