ABD’nin Afganistan’a gönderdiği uçakta dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

Taliban’ın yönetimi ele geçirmesinden sonra Afganistan’da halk başkent Kabil’deki havaalanına akın etti. Başta ABD olmak üzere birçok ülke orada bulunan vatandaşlarını tahliye etmek için uçaklarını Afganistan’a gönderdi. Sivil halk da ülkeden kaçabilme umudu ile bu uçakların iniş takımlarına tutunup kaçmaya çalıştı. Hatta bu nedenle 7 kişi hayatını kaybetti.

ABD'nin Afganistan'a gönderdiği tahliye uçağında dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

HER KÖPEĞE BİR KOLTUK

Tüm dünyanın endişe ile izlediği Kabil havaalanından dün ABD’den gönderilen bir uçak havalandı. Bölgedeki ABD’nin askerleri ve köpekleri bu uçak ile ülkelerine geri döndü. Uçakta köpeklerin koltuğa oturtulduğunu gösteren bir fotoğraf ise gündeme damga vurdu. Havalimanındaki pistte insanlık dramı yaşanırken, uçağın içinde köpeklerin özel koltuklarda oturması söz konusu fotoğrafı görenleri düşündürttü.

ABD'nin Afganistan'a gönderdiği tahliye uçağında dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

150 KİŞİLİK UÇAKTA 640 KİŞİ TAŞIDILAR

Dün ise çarpıcı görüntülerin ortaya çıktığı Afganistan’da 640 kişi ise ABD ordusuna ait 150 kişi kapasiteli bir kargo uçağına binerek Kabil’den kaçmayı başardı. ABD’li yetkililer olayı doğruladı ancak uçağın sivilleri nereye taşıdığına dair bir bilgi vermedi.

ABD'nin Afganistan'a gönderdiği uçakta dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltukBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.