Avrupa Birliği ülkeleri uçaklarda maske zorunluluğunu kaldırmaya başladı

Corona virüsü salgını ile hayatımıza giren maske zaruriliği ile ilgili dikkat alımlı kararlar art geriye gelmeye başlıyor…

Avrupa Birliği ülkeleri uçaklarda maske zorunluluğunu kaldırmaya başladı… 27 üyeli Avrupa Birliği’nde birtakım ülkeler uçaklarda maske yasağını kaldırmaya başlarken kimi ülkeler ise maske kuralına devam ediyor. Avrupa Birliği’nin (AB) bir müddet evvel açıkladığı havayolu ulaşımında maske zorunluluğunun kaldırılmasına yönelik uygulama bugün yürürlüğe girdi.

Almanya, Yunanistan, İtalya ve İspanya üzere ülkeler maske zorunluğuna devam ederken, Fransa bir mühlet evvel uçak, tren ve otobüslerde maske zorunluluğunu kaldırmıştı. İtalya, 15 Haziran’a kadar FFP2 tipi maske kullanımını mecburî hale getirirken Portekiz, Avusturya, Estonya, Litvanya, Malta, Hollanda ve Lüksemburg’da ise maske mecburiliği sürüyor.

AB Sivil Havacılık Güvenlik Ajansı (EASA) yönetici yöneticisi Patrick Ky, “Pandemide, güvenlik tedbirlerini azaltacağımız bir noktaya gelmek çok büyük bir mutluluk” dedi. EASA, risk kümesindeki yolcuların hala maske takmaları gerektiğini de duyurdu.

Öte yandan Birleşik Krallık ve ABD’de maske mecburiliği bir müddet evvel kaldırılmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.