CHP’li Özgür Özel 4-6 yaş Kur’an kurslarını hedef alarak ‘Ortaçağ zihniyeti’ dedi tepkiler çığ gibi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu çocukların gittiği Kur’an kursları için “orta çağ zihniyeti, bilim dışı kurumlar’ gibi skandal ifadeler kullanmasına tepki geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın okul öncesi Kur’an Kursları için skandal ifadeler kullanarak Diyanet’in okul öncesi eğitimi için “Ortaçağ zihniyeti” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan 4-6 yaş anaokullarını orta çağ düşüncesi olarak tanımlayan Özel’in, bu okulların anayasaya uygun olmadığını da iddia etmesine siyasiler ve STK’lardan eleştiri yağdı.

“28 Şubat’taki fabrika ayarlarına geri döndüğünüzü düşüneceğim”

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, CHP’li Özgür Özel’in ifadeleri sonrası Özel’e tepki göstererek sosyal medyadan “4-6 yaş Kur’an Kursları Ortaçağ düşüncesiymiş. Umarım dil sürçmesidir. Yoksa 28 Şubat’taki fabrika ayarlarınıza geri döndüğünüzü düşüneceğim!” dedi.

“Milletin değerlerini hor görmektir”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise “Ortaçağ zihniyeti, kendisi gibi inanmayan gençleri küçümseyen çirkinliktir. Ortaçağ zihniyeti, kendi milletinin değerlerini hor görmek, ötekileştirmektir. Sizin karanlığınız, iyi ahlak ve maneviyatla yetişen gençlerin Türkiye’yi daha güçlü ve aydınlık kılmasını durduramayacak!” ifadelerini kullandı.

“CHP değişmedi asla değişmez”

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan: “CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, çocuklar için açılan Kur’an kurslarına “Orta çağ zihniyeti” dedi ve Diyanet’e saldırdı. CHP, değişmedi ve asla değişmez…” 

28 Şubat zihniyeti 

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç: “CHP zihniyeti değişmez. Bırakalım tek parti dönemini daha düne kadar 28 Şubat postmodern darbesi ile birlikte 13 yaşından önce Kur’an öğrenmeyi yasaklayan bir zihniyettir bunlar. “Orta çağ” diye karaladıkları yalnızca “İslam dini”dir. Başka dinlere ya da ateizme laf etmezler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.