CHP’nin Maltepe’deki ‘Milletin Sesi’ mitingide ‘altılı masa’ bir ortaya gelecek

CHP’nin bugün İstanbul’da yapacağı “Milletin Sesi” mitingi, 6’lı masadaki tüm partileri buluşturacak. Miting öncesinde CHP İstanbul Vilayet Örgütü’nden vilayet lider yardımcıları, 6’lı masadaki öbür partilerin vilayet başkanlıklarını ziyaret ederek mitinge davet etti.

Cumhuriyet’in edindiği bilgiye nazaran DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, UYGUN Parti ve Saadet Partisi’nin İstanbul vilayet örgütleri CHP’nin mitingine heyetler halinde katılarak takviye verecek. Bu kapsamda, “6’lı masadaki işbirliğinin tabana yayıldığı” bildirisi verilecek. YETERLİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, “Yargı eliyle muhalefeti susturmak isteyen iktidarın bu yaklaşımına ‘hayır’ demek için CHP’nin haklı uğraşının yanında olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

Öte yandan ABD Büyükelçiliği yurttaşlarına, bugün yapılacak miting için ikazda bulundu. Büyükelçilik, Türkiye’de daha evvel yapılan protestolarda tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve öldürücü olmayan mermiler kullanıldığını anımsattı. Büyükelçilik, “Öngörülemez olabileceği ve şiddete dönüşebileceği için şovlardan ve protestolardan kaçının” dedi.

MİTİNGİN PROTOKOL AYRINTILARI AŞİKÂR OLDU

CHP İstanbul Vilayet Lideri Dr. Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle Bursa’dan İstanbul’a alınan “Milletin Sesi” mitinginin ayrıntıları belirli oldu. Bugün 18.00’de Maltepe Kıyı Miting Alanı’nda yapılacak mitingde CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından evvel yurttaşlar, yaşadıkları adaletsizliklere dair kelam alacak. Tüm siyasi parti ve STK’lerin de davet edildiği, Türk bayrağı ve CHP bayrağı dışında rastgele bir özel flama ya da bayrağın kullanılmayacağı mitingde protokol kuralı uygulanmayacak. CHP’nin merkez idare şurası üyeleri, parti meclisi üyeleri ve milletvekilleri, Kılıçdaroğlu’nun miting konuşmasını halkın ortasında takip edecek. 120 metrelik bir sahnenin kurulacağı mitingi 350’yi aşkın basın mensubu takip edecek. Sanat topluluğunun kıymetli isimleri de çektikleri görüntüler ile mitinge dayanakta bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.