Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu çarkı bozup milleti hedefine ulaştıracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomi arasına sokma hedefine hızla ilerlediklerini belirterek, “Faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Bu çarkı bozacak, milleti asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, gündeme ilişkin konularda mesajlar verdi. AK Parti teşkilatlarına sahaya inin mesajı verdi, bedediye başkanlarına hayvan barınakları çağrısını yineledi. 

Kılıçdaroğlu’nun tartışılan vaadlerine tepki gösteren Erdoğan, ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Bu çarkı bozacak, milleti asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız.” dedi. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satırbaşları:

“İstanbul’u sevmek tüm insanlığı sevmektir”

“İstanbul’u sevmek demek 81 vilayetinin tamamıyla Türkiye’yi sevmek demektir. İstanbul’u sevmek demek her rengiyle, inancıyla tüm insanlığı sevmek demektir.

Verdiğimiz mücadele, mankurtlaştırılmaya çalışılan gençlerimize 2053 vizyonumuzu emanet etme mücadelesidir.

İstanbul’un 1453 yılındaki fethi çok önemli bir dönüm noktasıdır. Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması bizim için çok kıymetlidir. 

“Sevdası olmayanın öfkesi olmaz”

Verdiğimiz mücadele, Gezi olaylarında zulüm 1453’te başladı diyenlere karşı.  Davası olmayanın sevdası olmaz, sevdası olmayanın öfkesi olmaz.  Bazen öfkeli gözüküyorsak, tek sebebi sevdamızdır, tek sebebi davamızdır. 

AK Parti ilçe başkanının fedakarlığı

AK Parti’nin inşasında, yaşatılmasında emeği geçen kardeşlerimizin öyle hikayeleri var ki bunlar bile omuzlarımızdaki yükün ağırlığını göstermeye yeter. Geçtiğimiz günlerde bir şehrimizde kadın kolları ilçe başkanı olan hanımefendi kardeşimiz teşkilat toplantısından ayrılıyor. Bir saat içinde geri dönüp işine devam ediyor. İlçe başkanımız, hanımefendinin 4 aylık evladı olduğunu, arada çocuğunu emzirmek için 24 km uzaktaki evine gidip hemen geri geldiğini anlatıyor. İstanbul’da da benzer pek çok hikaye var.  Nafakasını çıkarmak için gece fabrikada temizlik işi yapıp tüm gün teşkilatın işini yapanlar gibi nice örnekler var.

“Bu davada ihanete yer olmaz”

Bu dava işte böyle bir davadır. Bu nedenle bu davada bencilliğe, kibre, nobranlığa, ihanete yer olmaz diyoruz. Hesabi değil, hasbi insanların omuzlarında yükselene bu davayı ileriye taşıyarak 2023’e de 2053’e de zaferle ulaştırmak bizlerin sorumluluğudur. 

İlçe bankanları her bir üyesine ulaşacak

İstanbul’daki 34 bin 24 sandık için, 166 bin arkadaşımız görevli. İlçe başkanlarımız her bir üyesine ulaşacak. Her vatandaşımızın gönlünü kazanmamızı hedefleyen görüşmeler devam edecek.

“Hayvan barınaklarını ihmal etmeyin”

39 belediyemize sesleniyorum. Hayvan barınaklarını ihmal etmeyiniz. Bu barınaklarla birlikte Osmanlı’nın yaptıklarını unutmayınız. Ağaçlardaki meyveler, o meyvelerden hayvanların gelip nasiplenmesini temin ediyorlardı.

Asiye’nin sağlık durumu

Dün kızımız Asiye, pitbull köpekleriyle nasıl oynuyordu ama nasıl o köpekler kızımızı paramparça etti. Aradık babamızı hemen ve ambulans uçakla kızımız Asiye’yi Antalya’ya gönderdik ve tedavisi devam ediyor. 

“Bay Kemal senin bunlara gücün yetmez”

Eğitimde, sağlıkta gerekli adımları attık. Şehir hastanelerini kurduk. 3 ayda Atatürk Havalimanı’nda 1006 odalı hastaneyi yaptık. Aynı şekilde Anadolu yakasında da yaptık. Bay Kemal senin gücün bunlara yetmez. Bunlar da yalan, afedersiniz hâl binasını hastane olarak takdim edecek kadar bunlar yalancı. Sonra bakıldı ki öyle bir hastane yok.

“Belediyenin borcunu 61 milyar liraya çıkardılar”

CHP belediyelerinde 15 bin kişiyi işten çıkarıp terörle bağlantılı 45 bin kişiyi işe aldı. Hani İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde personel fazlası vardı? Belediyenin borcunu 61 milyar liraya çıkardılar. Bunlar hayatı yalan. Çiftçiye yalan sölüyorlar, esnafa yalan söylüyorlar. İstanbul’a yalan söylüyorlar.

En büyük 10 ekonomi arasına sokma hedefi

AK Parti Dönemi’nde doğmuş nesil, eski Türkiye’yi bilmediği için sahip oldukları imkanları geçmiş ile mukayese edemiyor. Yaptıklarımızı bıkmadan, usanmadan anlatmayı sürdürmeliyiz.

Yeni ekonomi programımızla Türkiye’yi en büyük 10 ekonomi arasına sokma hedefine hızla ilerliyoruz.

Faiz mesajı

Kurdaki spekülatif hareketler, Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırmak gayesi taşıyor. Faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Bu çarkı bozacak, milleti asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.