Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkinci turun başımızın üstünde yeri var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nin ‘balkon’undan, AK Partililere sesleniyor.

Oy sayımı devam ederken partililerin ‘Bay Bay Kemal’ sloganları eşliğinde konuşma yapan Erdoğan “Bu, sevdalıların buluşması. Bütün bu maratonun neticesini bu akşam sizlerle yaşıyoruz.

Birileri mutfakta biz de balkonda” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

AÇIK ARA ÖNDEYİZ: Ülkemiz bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Kesin olmayan sonuçlara göre açık ara önde bulunuyoruz.

KANDIRMAYA ÇALIŞTILAR: Biz fersah fersah geride olduklarını kendilerinin de bildiği bir tabloyu öndeyiz diye anlatarak milleti bir kez daha muhtemelen son kez kandırmaya çalışanlar gibi değiliz. Biz milletimize karşı hep harbi ve hasbi olduk. Bugün de seçimde açık ara önde olduğumuzu biliyor, ancak sonucun tam oranlarıyla ne şekilde tecelli ettiği henüz resmen önümüze gelmediği için milli iradenin tezahürünü bekliyoruz.

BALKON KONUŞMAMIZI ŞİMDİDEN YAPALIM DEDİK: Sonucu beklerken sizlerin buradaki sevgisine mukabele etmek için geleneksel balkon konuşmamızı şimdiden yapalım dedik.

İLK TURDA BİTİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ: Seçimin ilk turda bitip bitmediğini henüz bilmiyoruz. Yüzde 50’nin üzerinde oy oranıyla bu turu bitireceğimize inanıyoruz. Zira yurt dışı oylar tamamıyla ülkemize intikal etmedi.

GERÇEĞİ DEĞİŞTİRMİYOR: Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birini yaşadık. Kayda değer hiçbir üzüntü verici bir hadise yaşanmadan bu seçimi tamamladık. Kazanan ülkemiz, milletimiz olmuştur. CHP yöneticileri ve bazı belediye başkanlarının tamamen kendi iç hesaplaşmalarının ürünü feveranları bu gerçeği değiştirmiyor. Milli iradeye her zaman saygı duyduk. Bu seçimde de sizin kararınıza saygı duyuyoruz bundan sonraki seçimler de saygı duyacağız. Seçim kampanyası dönemindeki kampanyalar artık geride kalmıştır. Milletimiz bugün kararını vermiştir.

MECLİS ÇOĞUNLUĞU: TBMM üyeliği seçimleri, mevcut tabloyla bile Cumhur İttifakı’nın çoğunluğu kazanmasıyla neticelenmiştir. Şu anda çoğunluk Cumhur İttifakı’ndadır.

2 MİLYON 600 BİN FARK: Seçimlerde en yakın rakibimize şimdiden 2 milyon 600 bin civarında fark attık. Kesin sonuçların çıkmasıyla bu rakamın çok daha yükseleceğine inanıyorum.

İKİNCİ TURA KALIRSA: Seçim sistemimizin yüzde 50+1 oy sınırı sebebiyle cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitip bitmediğini henüz bilmiyoruz. Eğer milletimizin kararı cumhurbaşkanı seçiminin tamamlandığını gösteriyorsa zaten mesele yok. Şayet milletimiz tercihini seçimin ikinci tura kalmasından yana yaptıysa onun da başımızın üstünde yeri var.

TÜRKİYE YÜZYILI: Biz Kandil’den talimat alanlarla bir olmadık. Biz talimatı sadece Rabbimizden milletimizden alırız.

Yarın sabahtan itibaren Türkiye Yüzyılı için milletimizin umutlarını en yükseğe çıkartmak için çalışmaya başlıyoruz. Hiçbir provokasyona gelmeden sadece ve sadece milletimizin gönlünü kazanmak için çalışacağız. Türkiye Yüzyılı’nın yükselişinin önüne kimse geçemeyecek. 14 Mayıs demokrasi şöleninin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir