Enes Kara’nın annesi Hatice Kara ilk kez konuştu! ‘Katil olarak suçlandık’

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın cemaat evinde video çekip intihar etmesiyle ilgili bugüne kadar suskun kalan anne Hatice Kara ilk kez konuştu.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın arkasında bıraktığı video sonrası intihar etmesiyle ilgili annesi Hatice Kara’dan yazılı açıklama geldi. AA’da yer alan son dakika haberine göre anne Hatice Kara, yazılı açıklamasında, oğlu üzerinden kamuoyu algısı yürütülmeye çalışıldığını savundu.

‘Katil olarak bile itham edildik’

Oğullarının acısını yaşayamadan çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını aktaran Kara, “Yobazlık ve gericilikle itham edildik. İnsaf sınırları aşılarak, katil olarak dahi itham edildik.”

‘Acımız unutulup siyasi malzeme konusu yapıldık’

“Evladını kaybetmiş acılı bir aile nazarıyla muamele görmemiz icap ederken, siyasi malzeme konusu edildik” ifadelerini kullandı.

Ailenin avukatından ‘ateistlik telkini’ iddiası

Ailenin avukatı Ömer Faruk Ceylan ise Enes Kara’nın yaşadığı bunalım neticesinde intihar ettiğini ileri sürdü. Avukat Ceyhan, düzenlediği basın toplantısında soruşturmanın gizliliği nedeniyle açıklayamadıkları bazı bulgu ve delillerin intiharın ateistlik telkinleriyle yönlendirildiği şüphesi olduğunu söyledi. Olayın her yönüyle tetkik edileceğini aktaran Ceylan, “Enes Kara’yı alet ederek prim elde etmeye çalışanlara müsaade edilmeyecek. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından gerekli hukuki süreç takip edilecek.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.