Engin Altay: Adayımız Bay Kemal

2023 yılının Haziran ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi için siyasi kulisler hareketlenmeye başladı.

Cumhur İttifaki seçimlerde adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıklarken, 6’lı masa ve muhafelet partilerinden resmi olarak adaylık açıklaması şimdi gelmedi.

Muhalefet cephesinden CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık için nabız yoklarken, adaylıkla ilgili kıymetli bir açıklama geldi.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, bugün FOX TV’de yayımlanan İlker Karagöz ile Çalar Saatprogramında açıklamalarda bulundu.

“Adayımız Bay Kemal”

6’lı masa ismine aday açıklamasında bulunamayacağını söyleyen Altay, Ben 6’lı masanın adayını 6’lı masa ismine konuşursam hadsizlik yapmış olurum fakat CHP’nin ve CHP’lilerin adayı Bay Kemal. Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum adayımız Bay Kemal. dedi.

Erken seçim olmadığı takdirde AK Parti’nin oy oranındaki düşüşün çok daha fazla olacağını tez eden CHP’li Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a davette bulundu.

Erken seçim daveti yaptı

İktidarın bir an evvel erken seçime gitmesi gerektiğini belirten Altay, Erdoğan, 3’üncü parti olmak istiyorsa seçimi kasım ayında yapar. dedi.

“5’inci parti olursa dua etsin”

Erdoğan’ın, 1999-2002 sürecini unutmaması gerektiğini söyleyen Altay, Rahmetli Ecevit 3 yıl içinde 22’den 1’e düştü. O periyot parlamentoda 5 siyasi partinin hepsi parlamento dışı kaldı. Yani Erdoğan, şayet seçimi mayıs ya da haziran ayında yaparsa 5’inci parti olursa dua etsin.diye konuştu.

“Bu kış bu türlü geçmez”

Kasım ayında seçim olma ihtimalinin hala olduğunu belirten Altay, Her şeye karşın yaz geçiyor. Elektrik faturaları düştü, doğal gaz kombi yakmıyoruz ancak bu kış bu türlü geçmez. sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.