Fabrikada gaz sızıntısı can aldı: İşletme müdürü tutuklandı

Antalya’da 2 kişinin mevti 13 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan gaz sızıntısı sonrası gözaltına alınan fabrikanın ortağı ve birebir vakitte sürece müdürü olan kuşkulu tutuklandı. 

Olay, evvelki gün saat 16.30 sırasında Antalya Organize Sanayi Bölgesi 3. kısımdaki kimyasal gübre üretimi yapan bir fabrikada meydana geldi. Kimyasal unsurlardan sızan gaz nedeniyle fabrikadaki emekçilerin rahatsızlanması üzerine durum 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirildi. Ağır gaza maruz kalan 5 personel fabrikada baygınlık geçirdi. Çalışanların 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulunmasıyla bölgeye jandarma, AFAD, UMKE ve sıhhat takımları sevk edildi.

Sıhhat takımları yaptığı denetimde 36 yaşındaki Ferhat Ertuğrul ve 44 yaşındaki Emrah Yiğit’in hayatını kaybettiğini belirlerken, 3 emekçiyi ise ambulanslarla hastaneye kaldırdı. Gazdan hafif etkilenen öbür çalışanlar ise dışarı çıkarıldı. Öteki personellere ambulanslarda müdahalede bulunuldu. 

Olaya ait Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonuçlandı. Birebir gün nöbetçi Antalya savcısı tarafından uzman eşliğinde olay yerinde yapılan inceleme ve soruşturma çerçevesinde yeniden tıpkı gün gözaltına alınan işletme ortağı ve birebir vakitte işletme müdürü olan ismi açıklanmayan kuşkulu Antalya nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “Taksirle Birden fazla kişinin vefatına ve yaralanmasına neden olmak” cürmünden tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.