Fazıl Say’dan Muharrem İnce paylaşımı: Yüzde 1 den fazla oy alacağını sanmıyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin adaylık kararını eleştiren ve “sözde sanatçılar” ifadesinin ardından İnce’ye tepki gösteren piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından seçimlere ilişkin bir paylaşım yaptı. Say, “İnce konusunda da ‘oyları bölecek’ korkusu elbette var. Ama: ‘bu şuursuzluk ve bu çapsızlık ile zaten kendini bitiriyor’ konusunda herkes hemfikir” dedi.

Fazıl Say, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Turne boyunca, yurt dışındaki Türk dostlarım ile elbette seçim de konuşuldu hep. Normaldir, sonuçta hayatlarımızdır. Belirleyicidir. Gözlemlediğim; Kemal Bey’e olan büyük bir hayranlık ve çok artan bir sevgi var. Erdem, akıl, pozitif ruh, gerçekçilik, önderlik… Sevgi kazanacak…

İnce konusunda da ‘oyları bölecek’ korkusu elbette var. Ama: ‘Bu şuursuzluk ve bu çapsızlık ile zaten kendini bitiriyor’ konusunda herkes hemfikir. 100 kişiden biri İnce savunuyor. Ve ben de yüzde 1 den fazla oy alacağını sanmıyorum (500 bin kişi eder) Gerisi zor ona… Durum bu…”

Ne olmuştu?

Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplama sürecini tamamladıktan sonra partisinin genel merkezinde bir basın açıklaması yaptı. İnce konuşmasında kendisini eleştirenlere tepki gösterdi ve “Sırça köşklerde yaşayanlar, sırça köşklerinden çıkmayanlar, salon siyasetçileri, oturdukları yerden benim aleyhimde tweet atan, sözde sanatçılar… Siz bunları gördünüz mü? Bu zorlukları gördünüz mü? Boğaz’da viskisini yudumlarken memlekete yol gösterenler…” dedi.

Piyanist Fazıl Say da İnce’nin açıklamalarına tepki göstererek, “Bu kadar kritik bir seçimde, başarmak, aydınlığa varmak da bu kadar yakınken, bir araya gelmeyi başarmış bir muhalefetin oylarına göz dikmiş biri. Bu halka kötülük bu. Bilgisizliğe, kültürsüzlüğe , sıradan bir şovmene, bir ikinci RTE vakasına oy verecek lüksü yok bu halkın” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’ye verdiği röportajda piyanist Fazıl Say’ın “sözde sanatçı” açıklamalarına tepki göstermesi hakkında konuşan İnce, “Üstüne alındı ama ben onu kastetmedim. O niye üstüne alındı ki? Sonra video gönderdim ona, bak seni kastetmedim dedim. İzlemem dedi. Tavrı hoş değildi” dedi.

Fazıl Say da sosyal medya hesabından, İnce’nin kendisi hakkında söylediklerine yanıt verdi. Say, “Ne özür istiyoruz ne de af. Hiçbir şey istemiyoruz. Çekilsin yolumuzdan” ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir