İddialı paylaşımı olay olan Aleyna Tilki: Toplumsal bir deneyim!

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
Aleyna Tilki, geçtiğimiz günlerde Amerikan müzik dergisi Billboard’a röportaj vermiş, ardından üç milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından odasında iç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçtiği bir pozunu yayınlamıştı.

“SİZİN İLGİ ALANINIZ BENİM İÇ ÇAMAŞIRIM”

Ünlü şarkıcı, sosyal medyada paylaştığı karelere gelen tepkilere ise “Son fotomu muhafazakarlık adı altında eleştirenler; hiçbiriniz muhafazakar falan değilsiniz. Eğer algınız bi önceki gün bir Türk kadını olarak Billboard’a verdiğim röportajı değil, son fotoğrafıma reaksiyon veriyorsa sizin ilgi alanınız başarı değil, benim iç çamaşırımdır. Ki benim gerçekten temiz bir yerden muhafazakar olanlara saygım derin ve sonsuzdur. Dedelerimiz annane babanelerimiz bize kıymetli şeyler öğretti. Onların ortamında inanın iç çamaşırıyla gezmiyorum. Ama sahte muhafazakarlarla bir iç çamaşır partisi yapmak isterim” cevabını vermişti.

“SABAHA KADAR ÇALIŞIYORUM”

Aleyna Tilki, önceki gün Levent’te köprü trafiğinde objektiflere yansıdı. Gazetecilerin röportaj isteğini geri çevirmeyen Aleyna Tilki, şoförüne “Sağa çek” talimatı verdi. Genç popçu, “Yorgunum birazcık, sabahlara kadar stüdyoda çalışıyorum” diyerek araçta uyuduğunu belirtti.

“HERKES O FOTOĞRAFI KONUŞTU”

Sosyal medyada yazdıklarına açıklık getiren şarkıcı, “Sosyal medyada sosyal deneyler yapıyorum. İki gün önce Billboard’a röportaj veren ilk Türk kadın hatta insan ben oldum. Bu benim için çok heyecanlıydı. Bana kadın idollerimi sorduklarında Selda Bağcan’dan bahsetme şansım oldu. Hayallerinin peşinden giden kadınlarla röportaj yapmak istemişler ve beni seçtiler. Benim için çok onur verici bir şeydi. Ertesi gün de fotoğraf paylaştım. Herkes o fotoğrafı konuştu ama kimse Billboard’a verdiğim röportajı, anlattığım şeyleri konuşmadı. Öyle olunca ben de gerçekleri söylemek zorunda kaldım” şeklinde konuştu.

“PSİKOLOG GİBİYİM”

Aleyna Tilki, “Algıları benim iç çamaşırım olmasaydı Billboard röportajı hakkında da yorum yaparlardı. Toplumsal bir deney olarak varlığım yani. Herkes görsün toplumun ne olduğunu. Toplum benimle alakalı olduğu sürece ben de toplumla alakalı konuşmaya devam edeceğim. Toplum hakkında analizlerimi de paylaşmaya devam edeceğim. Doğuştan benim yeteneğim insanların çocuk yanlarıyla kontak kurmam olduğu için piskolog gibiyim. Piskolog değilim ama böyle bir yeteneğim var” ifadelerini kullandı.

“ORADA MAKARA YAPTIM”

Geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda Kıbrıs’ta kumar oynadığını belirten Tilki, basın mesnuplarının “Yaşınız tutmadığı için suç işlediğiniz konuşuldu” sözleri üzerine şu açıklamayı yaptı:

Ben makara yaptım orada, insanlar makaraları çokça abartıyorlar. Bence herkes güzele odaklansın. Benim tek isteğim bu, yoksa bende onlarla uğraşırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.