Kılıçdaroğlu’na yöneltilen ‘Alevilik’ kelamlarına Karamollaoğlu’ndan reaksiyon: Ülkemize yapılabilecek en büyük kötülüktür

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın, CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nun mümkün cumhurbaşkanlığı adaylığına ait kullandığı “Alevi kimliği Sünniler için endişedir” kelamlarına bir reaksiyon de Saadet Partisi başkanı Karamollaoğlu’ndan geldi. Karamollaoğlu, “Aday belirleme kriterlerinde liyakatin değil de ırkın yahut mezhebin aranması; ülkemize, insanımıza ve geleceğimize yapılabilecek en büyük kötülüktür” tabirlerini kullandı.

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın katıldığı canlı yayında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığına ait kullandığı “Alevi kimliği Sünniler için endişedir” kelamlarının akabinde bir açıklama da Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’ndan geldi.

KARAMOLLAOĞLU: EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR

Karamollaoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu ve Alevi vatandaşlarımıza yönelik sarf edilen ayrıştırıcı ve ötekileştirici tabirlerden ötürü hüznümü belirtmek isterim. Yöneticide aranan vasıf mezhep değil; dürüstlük, adalet, ehliyet ve liyakat olmalıdır. Aday belirleme kriterlerinde liyakatin değil de ırkın yahut mezhebin aranması; ülkemize, insanımıza ve geleceğimize yapılabilecek en büyük kötülüktür” tabirlerini paylaştı.

AKŞENER ÖZÜR DİLEMİŞTİ

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, İbrahim Halil Oral’ın katıldığı canlı yayında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mümkün cumhurbaşkanlığı adaylığına ait kullandığı “Alevi kimliği Sünniler için endişedir” kelamlarından ötürü Kılıçdaroğlu’ndan özür dilemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.