Kulis: Bahçeli fotoğraf vermek istemedi; HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu, Akkuyu töreninde yer almadı

Akkuyu Nükleer Güç Santrali açılış törenine, AKP listelerinden giren ve cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu‘nun yer almaması dikkati çekti. Bunda MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Yapıcıoğlu’yla fotoğraf vermek istememesinin etken olduğu ileri sürüldü.

Sözcü yazarı Aytunç Erkin’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Şimdi gelelim Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan saha çalışması raporuna. Özellikle Karadeniz’den Trabzon, Samsun gibi illerden milletvekili adayı olan isimler, gittikleri her yerde ‘Hizbullah’la neden ittifak yaptınız?’ sorusuyla muhatap olduklarını, Gaffar Okkan’ın şehit edilmesiyle ilgili HÜDA PAR üzerinden yapılan tartışmaların seçmenler tarafından kendilerine de iletildiğini söylediler. Bunu da Erdoğan’a ilettiler.

Bu bilgiler ışığında AKP Genel Merkezi’nin HÜDA PAR’a ‘görünür olmayın’ talimatı gittiği ifade edildi. Hatta; tüm açılışlara katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu’nun Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne yakıt transferi yapılan törene katılmaması da dikkat çekti. Bunda da MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Yapıcıoğlu’yla fotoğraf vermek istememesinin etken olduğu ileri sürüldü. “

TIKLAYIN – AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: HÜDA PAR, Cumhur İttifakı’na dahil değil

TIKLAYIN – AKP’den HÜDA PAR liderine “konuşma” talimatı iddiası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir