MHP’li İsmail Özdemir: Emel 4 modüllü kelamda bir devleti hayata geçirmekti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ’Adım adım 2023’ sloganı ile düzenlenen İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları çerçevesinde Develi İlçesinde vatandaşlarla buluştu.

Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Develi Belediye Lideri Mehmet Cabbar, Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, MHP Develi İlçe Lideri Yunus Özer, MHP Yahyalı İlçe Lideri Nebi Akkuş, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda konuşan MHP Genel Lider Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir açıklamasında; “Burada bizi büyük bir heyecan ve sevgiyle bağrınıza bastınız hepinize farklı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bizlere burada konut sahipliği yapma nezaketi gösteren Develi İlçe Liderimize ve tıpkı formda emek ve çabalarından dolayı Yahyalı İlçe Liderimize ve teşkilatlarımıza başka ayrı teşekkür ediyorum. Faaliyetlerimiz İlçeler seviyesinde ele alınmaya başlamış ve ’Adım adım 2023 – İlçe İlçe anlatma ve aydınlatma’ programları çerçevesinde İlçelerimizde de Milliyetçi Hareket Partisinin görüşlerini anlatmak Cumhur ittifakının değerini aziz milletimizle paylaşmak bunla birlikte Türkiye son derece değerli ve hassas periyotlardan geçerken Türk milletinin ve Türkiye’nin yanında durması gerekirken milletten bulamadığı yetkiyi diğer yerlerden ve dış kesitlerden almaya çalışan zillet ittifakının gerçek yüzünü sizlere anlatmak üzere bugün huzurlarınızdayız” sözlerini kullandı.

” 4 MODÜLLÜ KELAMDA BİR DEVLET”

MHP’li Özdemir konuşmasına şöyle devam etti;

“Saygıdeğer Develililer, hepiniz biliyorsunuz 15 Temmuz 2016’da Türkiye’ye darbe yapılmak istendi ve bu ihanet teşebbüsüyle birlikte Türkiye içeriden çökertilip dış müdahaleye açık bir hale getirilmek istendi. Niçin sorusunun yanıtı aslına Türkiye’nin buna karşılık olarak o tarihten bu yana attığı adımlara bağlı. Bu adımlar atılırken aziz milletin iki çok değerli ismi ve takımları bu manada sorumluluk üstlenerek Türkiye’nin menfaatleri için ne yapılacaksa bunların kararlıkla yapılacağını göstermiş oldu. Allah başımızdan eksik etmesin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ve sayın Genel Liderimizin Devlet Bahçeli beyefendiyi. Müttefiklerimiz Suriye’de PKK, PYD terör örgütlerine binlerce tırlık silah yardımı yaparken, içeride FETÖ’cü teröristlere de darbe yapmaya çalışmıştı. Gaye yalnızca Türkiye’nin hudut sınırı boyunca uzanan bir devlet kurmak değil, 4 kesimli kelamda bir devleti hayata geçirmekti. İşte bu durum Türk milletinin kararlılığı, Cumhur ittifakının iradesiyle kaynağında ve yerinde 2016 yılında başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı ile birinci yanıtını aldı. 2018 yılında buna karşılık 2. bir yanıt geldi, ve nihayetinde de toplamda Suriye’ye icra ettiğimiz 4 değerli askeri harekatla karşımıza kim olursa olsun Türkiye’nin birlik ve beraberliğinden, bağımsızlığımızdan, egemenliğimizden asla lakin asla taviz vermeyeceğimizi ve her ne olursa olsun, karşımızda hangi güç olursa olsun, isimleri, sıfatları yahut hangi bayrağı taşıdıkları, hangi paçavranın ardına saklandıkları kıymetli değil bütün bunlara karşı kahraman Mehmetçik ulu Türk bayrağını o bölgede dalgalandıracağını ve Türk milletinin istikbalini tesis etme noktasında, istiklal isteğinden vazgeçmeyeceğini çok net bir formda göstermiş oldu.”

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.