Son dakika! AK Partili Numan Kurtulmuş’tan minimum fiyata artırım açıklaması

TGRT Haber’de gündemi pahalandıran AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“Dövizdeki oynaklık giderilecek” argümanında bulunan Kurtulmuş, taban fiyata orta artırım yapılıp yapılmayacağı ile ilgili bir soruya “Sabit gelirli çok geniş bir kitlenin fiyatını artıracak bir dokunuş kesinlikle hükümet tarafından yapılacak” formunda karşılık verdi.

ERDOĞAN DA ARTIRIM SİNYALİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da küme toplantısında yaptığı açıklamada, minimum fiyat için artırım sinyali vermişti. Erdoğan, “Dar gelirlilerin ve ücretlilerin hayat pahalılığı sebebiyle ortaya çıkan refah kayıplarını telafi etmek için daima yeni programlar devreye alıyoruz. Ocak ayında çok değerli adımlar attık, temmuz ayında enflasyon farklarıyla rahatlama sağlayacağız. Yılbaşında çok daha kapsamlı ve rahatlatıcı adımlar planlıyoruz. Önümüzdeki şubat-mart ile birlikte enflasyon kıymetli ölçüde gerileceği için attığımız adımların insanlarımızın hayatlarındaki tesirlerini daha güzel görebileceğiz” sözlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.