Tekirdağ’da 4 gün evvel kaybolan genci 400 kişilik grup arıyor

 

İstanbul’da oturan Şehmus Ele(20), Kurban Bayramı’nın son günü olan 12 Temmuz’da, ailesi ile birlikte İstanbul’un Çatalca ile Tekirdağ’ın Saray ilçesi sınırında bulunan ve halk ortasında ‘Kastro’ olarak bilinen Çamlıkköy Tabiat Parkı’na piknik yapmaya geldi.

Ele, piknik sırasında ailesinin yanından ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Aile Ele’yi bulamayınca jandarmaya kayıp müracaatında bulundu.

400 kişilik grup Şehmus’u arıyor

DHA’nın haberine gçre; Jandarma takımlarının birinci gün yaptığı aramadan sonuç alınamayınca, bu defa bölgeye İstanbul ve Tekirdağ’dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı (JAK), Polis Arama-Kurtarma (PAK), AFAD, AKUT ve denizde Kıyı Güvenlik Komutanlığı takımları ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 400 kişilik arama-kurtarma takımıyla kapsamlı çalışma başlatıldı. Havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin de kullanıldığı aramalar yapıldı.

Cep telefonu ve bıçak bulundu

Yapılan aramalarda Şehmus Ele’nin ormana girdiği yerden 1 kilometre uzaklıkta cep telefonu ile bıçağı bulundu. Bunun üzerine arama çalışmaları, bu bölgede ağırlaştırıldı. Çalışmaların 4’üncü gününde de Şehmus Ele’ye şimdi ulaşılamadı. Grupların bölgedeki çalışmaları sürüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.